Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЛЮСТРАЦІЇ ВИВЧАЄ ПОЛЬСЬКИЙ ДОСВІД РОБОТИ З АРХІВАМИ

18.06.2015р.

У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч співробітників Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України з паном Радославом Петерманом, заступником керівника відділу перевірок Комісії з розслідування злочинів проти польського народу Інституту національної пам’яті (м. Варшава Польща) за сприяння проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

Пан Радослав Петерман продовж останніх 10 років працював над архівами в контексті люстрації державних службовців і тому має досвід у проведенні процедур в сфері очищення влади, створення та функціонування реєстру осіб у цій сфері. Тож на зустрічі обговорювались практичні питання обробки, зберігання документів, відображення інформації та доступу до такої інформації через бази даних з урахуванням дотримання вимог захисту персональних даних.

Обговорювався також ряд спільних питань, процесів ведення реєстрів осіб, щодо яких застосовано люстраційні процедури, як у Польщі так і в Україні. Польських експертів було також ознайомлено із процесом ведення Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

Тетяна Козаченко, керівник Департаменту з питань люстрації, під час зустрічі розповіла про практичні питання реалізації Закону України «Про очищення влади» .

У зустрічі також взяли участь: Ірина Кравченко – начальник відділу Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади», Катерина Журба – начальник відділу нормативно-методичної та організаційної роботи, Роман Фальфушинський – юридичний радник проекту USAID, Олена Овчаренко – доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків), Олена Мірошник – представник ГО «Громадський Люстраційний комітет».

© 2022 «Держінформ’юст»