Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ПІДКОМІТЕТУ «ЮСТИЦІЯ, СВОБОДА ТА БЕЗПЕКА» КОМІТЕТУ АСОЦІАЦІЇ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ

07.08.2015р.

Департамент з питань люстрації надав доповідь європейським учасникам першого засідання підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом, що відбулося в Міністерстві юстиції України 23 – 24 липня 2015 року.

Основною ціллю представників українських інституцій було представлення позиції України, що відповідає спільним з ЄС цінностям демократії, верховенства права, поваги до прав і свобод людини, а також висловлення позитивної оцінки співпраці між сторонами у сфері юстиції, свободи та безпеки, у тому числі щодо реалізації Плану дій по лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Відзначено, що утворення одним із перших Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» рішенням Ради асоціації №2/2014 від 15 грудня 2015 року є позитивним зрушенням у подальшому поглибленні відносин між сторонами у цій сфері.

Головуючий від Української Сторони заступник Міністра юстиції Антон Янчук на засіданні Підкомітету зазначив, що в реалізації процесів реформування, які Україна здійснює завдяки підтримці європейських партнерів, є значний прогрес у позитивних перетвореннях 2015 року. Ним були висловлені основні тези щодо подальшої співпраці із впровадження реформ в Україні.

На цій зустрічі Глава департаменту країн Східного партнерства Європейської служби зовнішньої дії Дірк Шубель зазначив, що Європейський Союз готовий і надалі допомагати Україні в запобіганні й боротьбі з корупцією, організованою злочинністю та іншими незаконними діями, подолання яких є основною умовою успіхів на шляху реформ.

Під час засідання предметом обговорення став стан реалізації Закону України «Про очищення влади». У своїй доповіді щодо процесу люстрації в Україні директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко зазначила, що Закон визначає правові та організаційні засади проведення очищення влади для захисту та утвердження демократичних цінностей верховенства права та прав людини в Україні - ця доповідь надавалася після виступів представників Ради суддів України, адміністрації Президента, Комісії з конституційної реформи.

Керівник Департаменту поінформувала про реалізацію Закону: як позитивні приклади, так і приклади саботажу з боку органів державної влади та її посадових осіб. Вона наголосила: «Безперечно, процедура очищення не зможе вирішити усіх проблем, з якими зіткнулась Україна після розквіту корупції та політичного впливу, які досягли піку за часів Януковича. Проте, на переконання громадського суспільства та Уряду держави, очищення влади є невід'ємною складовою комплексу реформ».

© 2021 «Держінформ’юст»