Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

ЧЕТВЕРТА ГІЛКА ВЛАДИ – ЗМІ – ПОВИННА ЗНАТИ ВСЕ ПРО ЛЮСТРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЗАКОНОДАВЧІЙ, ВИКОНАВЧІЙ ТА СУДОВІЙ ГІЛКАХ

14.09.2015р.

10-11 вересня 2015 року в рамках проекту “Люстрація очима ЗМІ та громадськості” відбувся дводенний семінар “Українська Феміда і Люстрація”. Захід проводився для журналістів регіональних ЗМІ, організатором якого виступили громадська ініціатива Реанімаційний пакет реформ та «Українська Правнича Фундація».

Завдання проекту - інформувати громадськість щодо просування судової реформи, підвищити рівень обізнаності журналістів та громадян України у процесах люстрації, її механізмах та роз’ясненні ідеї люстрації.

Про стан виконання Закону «Про очищення влади» в державних органах, в тому числі в судовій системі розповіла директор Департаменту з питань люстрації при Міністерстві юстиції Тетяна Козаченко.

Вона зазначила, що оскільки Вища рада юстиції не працювала більше року, цим фактично було заблоковано виконання Закону «Про очищення влади» в судовій системі України (а це чи не єдина категорія осіб, якої за півтора року ніяк не торкнулись процеси очищення влади). Процедури люстрації без запровадження реформування, в тому числі щодо якості набору кадрового складу, не принесуть потрібного ефекту, необхідного для отримання справжньої системи правосуддя. Існує реальний шанс реформування через оновлення суддівського корпусу, через прозору систему відбору на кожну посаду судді через конкурс.

Подібні заходи для ЗМІ проводяться з метою зменшення інформаційного вакууму у регіонах, зниження рівня напруги у суспільстві, підвищення ефективності громадського контролю за процесами люстрації суддів, державних службовців, а це, в свою чергу, дозволяє завершити процеси люстрації щодо конкретних осіб, сприяє виявленню та уникненню проблем у здійсненні люстрації. (Як відомо, проблеми виникають через саботаж та бездіяльність посадових осіб, маніпуляції з положеннями люстраційного законодавства). На семінарі також надавалась інформація, які саме зміни мають бути внесені до законодавства, щоб чиновники не мали можливості уникнути або обійти процеси люстрації в Україні.

Прозорість та публічність у процесах реформування усіх галузей нашого життя, яку вимагають не тільки громадські активісти, а й звичайні громадяни по всій країні, можливо забезпечити, лише сформувавши інформаційне поле, в якому не буде місця для спотворених та неправдивих фактів. Кропітка робота із роз’яснення та донесення інформації до кожного громадянина можлива тільки завдяки активному залученню представників ЗМІ з усіх регіонів України.

© 2021 «Держінформ’юст»