Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

КАБМІН ЗОБОВ’ЯЗАВ ВИКОНАТИ ВИМОГИ ЗАКОНУ ЩОДО ЗВІЛЬНЕННЯ 76 КЕРІВНИКІВ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ТА ПЕРЕВІРИТИ ФАКТИ ВИДАЧІ «ІНДУЛЬГЕНЦІЙ» ВІД ЛЮСТРАЦІЇ, - ТЕТЯНА КОЗАЧЕНКО

21.10.2015р.

За результатами перевірки, проведеної Міністерством юстиції України, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від Голови Державної фіскальної служби України невідкладно виконати Закон про очищення влади і звільнити 42% центрального апарату ДФС і 15% апарату обласних підрозділів служби. Про це сьогодні стало відомо під час засідання Кабінету Міністрів.

За словами директора департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяни Козаченко, робоча група за підсумками перевірки надала свої пропозиції Кабінету Міністрів. Зокрема, керівник Державної фіскальної служби має виконати вимоги Закону про очищення влади і звільнити всіх зазначених осіб.

 «Будь-яких інших підстав звільнення – за власним бажанням чи угодою сторін – бути не може», - заявила вона.

За її словами було перевірено 344 особові справи керівництва ДФС у центральному апараті, місцевих органах на рівні областей, а також на рівні районів у Києві. За результатами перевірки 76 осіб не мають права перебувати на своїх посадах.

 «У центральному апараті з 88 осіб 37 осіб мають відповідні критерії до закону, і до них має бути застосована заборона. Це 42% центрального апарату ДФС України. В територіальних органах було перевірено 254 особові справи, та виявлено 39 осіб – більше 15% ‑ до яких мають біти застосовані заборони. Серед них і голова ДФС міста Києва, яка не просто не була звільнена, а й була призначена на посаду всупереч вимогам Закону. Так само чиновники, які мають бути люстровані, очолюють митниці в Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській та Кіровоградські

й областях», - повідомила директор люстраційного департаменту.

При цьому, вона зазначила, що 66 осіб підпадають під критерії безумовного звільнення і мали покинути свої посади впродовж 10 днів з дня набрання чинності Законом про очищення влади 16 жовтня минулого року. Тобто, вже рік дані службовці незаконно займають свої посади.

«Стосовно 35 осіб з вказаних 76 видані довідки, що на них не розповсюджуються заборони, що суперечить Закону», - зауважила Тетяна Козаченко.

За її словами, також було виявлено, що не лише не звільнили, а й навпаки направили керувати найвищим податковим ВНЗ країни ‑ Національним університетом державної податкової служби – Павло Пашко, на якого розповсюджуються критерії передбачені Законом, що є підставою застосування заборон.

Окрім того, було виявлено, що ДФС дотримується думки, що Закон про очищення влади, який розповсюджується на всі державні органи без виключень і розглядає період зайняття посад починаючи з 2010 року, на митні і податкові органи до 2013 року не розповсюджується.

«На їхню думку органи, які існували до 2013 року, не забезпечували формування податкової політики. Ми зробили офіційне роз’яснення, яким спростували цю позицію», - зазначила директор департаменту з люстрації Міністерства юстиції.

Вона також повідомила, що Кабмін прийняв рішення про необхідність з боку ДФС провести розслідування щодо видання довідок про незастосування заборон стосовно тих осіб, які підпадають під заборони, а також підстав не оскарження судових рішень, або відкликання апеляційних скарг в судових справах, які надали «індульгенцію» посадовцям ДФС.

© 2021 «Держінформ’юст»