Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Близько 90% студентів Національної академії внутрішніх справ за люстрацію

03.12.2015р.

18 листопада 2015 року в Національної академії внутрішніх справ відбулась навчальна зустріч директора Департаменту з питань люстрації Тетяни Козаченко з курсантами і студентами академії.

Спільно обговорювали реалізацію законодавства у сфері очищення влади, правові та організаційні засади проведення очищення влади (люстрації) в Україні.

В рамках зустрічі було проведено анонімне опитування студентів академії з метою встановлення загальної обізнаності перебігу процесу люстрації в Україні. Опитування відбувалось тотожними запитаннями у два етапи: до і після лекції.

За результатами опитування із 96 осіб: 65,63% переконані, що очищення влади (люстрація) є способом реформування державних органів. На запитання, чи потрібна в Україні люстрація, 84 респонденти відповіли «так» (це 87,50%), 11 – «ні» (це 11,46%), і лише 1 особа не визначилась із відповіддю.

На думку більшості студентів академії тривалість дії люстраційних заборон до особи повинна складати «пожиттєво» - 41,67%, «10 років» - 34,38%, «5 років» - 13,54% і 10,42% склали відповідь «інше».

З огляду на те, що Україна перебуває на низькому старті судової реформи. Нам стало цікаво, як бачать її майбутні фахівці у сфері права. Яким чином повинен працювати механізм оновлення судової гілки влади аби особи, що не відповідають високому званню судді, не змогли залишатися на посадах, а порядним і професійним суддям була надана можливість чесно працювати надалі. На це питання думка студентів розділилась: лише 3,13% вважають, що судова система не потребує очищення, 20,83% - за переатестацію існуючих суддів і 71,88% переконані, що очистити судову владу можливо лише за результатами повного перенабору суддів через відкритий конкурс.

Міністерство юстиції висловлює вдячність керівництву університету у сприянні проведення зустрічі з студентами.

© 2021 «Держінформ’юст»