Міністерство юстиції України

Очищення влади України

Офіційний веб-сайт

Вища рада юстиції знову розглядатиме звільнення екс-голови Вищого господарського суду України

23.12.2015р.

17 грудня 2015 року Вищою радою юстиції було призначено перший розгляд у  провадженні за зверненням Міністерства юстиції за про порушення вимог щодо несумісності, визначених Законом України «Про очищення влади» суддею Вищого господарського суду України, проте його було перенесено через тяжку хворобу судді Віктора Татькова.

Стаття 2 Закону містить перелік посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади. Відповідно до п. 4 частини 1 статті 2 Закону заходи з очищення влади (люстрації) здійснюються, зокрема, щодо професійних суддів.

Згідно з п. 6 частини 1 статті 3 Закону заборона, передбачена частиною 3 статті 1 Закону, застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, зокрема, члена Вищої ради юстиції (крім Голови Верховного Суду України).

23 грудня 2010 року Всеукраїнською конференцією працівників прокуратури Віктора Татькова було призначено членом Вищої ради юстиції, а вже 13 січня 2011 року на засіданні Верховної Ради України він склав присягу, тим самим набув повноважень члена Вищої ради юстиції.

11 квітня 2014 року повноваження Віктора Татькова як члена Вищої ради юстиції припинені на підставі п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Суддя Віктор Татьков був членом Вищої ради юстиції понад рік (1137 календарних днів) у період, визначений п. 6 частини 1 статті 3 Закону.

Перебування на посаді судді згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (ч.1 статті 54) несумісне із наявністю заборони обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади: «Перебування на посаді судді є несумісним із зайняттям посади в будь-якому іншому органі державної влади, органі місцевого самоврядування та з представницьким мандатом, а також якщо суддя є особою, до якої застосовуються заборони, передбачені статтею 1 Закону України "Про очищення влади».

24 грудня 2015 року Вища рада юстиції знову буде розглядати можливість звільнення Віктора Татькова із застосуванням заборон, передбачених Законом «Про очищення влади».

Окрім цього до порядку денного засідання включено розгляд про порушення вимог щодо несумісності, суддею Верховного Суду України Леонідом Фесенком, який не подав заяву на проходження люстраційної перевірки відповідно до вимог законодавства у сфері очищення влади.

Засідання Вищої ради юстиції є публічними та відкритими.

Контакти та правила акредитації журналістів доступні за посиланням: http://www.vru.gov.ua/press_service.

© 2021 «Держінформ’юст»